Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi


Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama türk telekom (Avea), turkcell, vodafone

Zaman zaman telefonumuza gelen cevapsız çağrıların, tanımadığımız numaralardan gelen mesajların kime ait olduğunu ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsunuz veya ismini hatırladığınız bir akrabanızın, bir arkadaşınızın isminden numarasını öğrenmek isteyip de bir türlü bulamıyor musunuz? Ücretli numara sorgulama servislerini kullanmadan  tamamen  Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi isimli bu yazımız tam da size göre.

Malum teknolojik gelişmelerin hızla artması ile gerek kişiler gerekse de kurumlar özellikle de reklam yapmak amaçlı şahısların telefon numaralarına kolayca ulaşabilmektedirler. Bunun sonucunda da telefonumuza tanımadığımız numaralardan zaman zaman arama yapılabiliyor ve mesaj gönderilebiliyor. İşte bu noktada arayan numaraların ve gelen mesajların kime ait olduğunu öğrenmek artık çok kolay. Bu yazımızda bizi arayan telefon numarası kime yada hangi kuruma ait olduğunu öğrenmek için neler yapabiliriz, hangi yöntemleri uygulayabiliriz birlikte öğrenelim.

Gelin şimdi ücretsiz numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemleri nelermiş gerçekten de Türk telekom (Avea), Vodafone, Turkcell, Bimcell, PTTcell gibi tüm operatörler yada sabit hatlar için ücretsiz olarak numaradan isim sorgulamak, numaradan isim bulmak için hangi yöntemler varmış, ücretsiz isimden numara ya da numaradan isim sorgulama yapılabiliniyor muymuş  madde madde öğrenelim.  en kolay şekilde nasıl numara sorgulama yapılabilir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi

Dilerseniz önce ücretli numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemlerini öğrenelim yazımızın devamında daücretsiz numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama yöntemlerini anlatalım.

Ücretli Olarak Numaradan İsim Bulma Yöntemleri

Türk Telekom (Avea), Vodafone, Türkcell, Bimcell yada PTTCell gibi servis sağlayıcıları ÜCRETLİ olarak numaradan isim sorgulama hizmeti vermektedirler. Dilerseniz belirli bir ücret karşılığında bu operatörlerin numara sorgulama servislerini kullanabilir ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolaycaöğrenebilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Türk Telekom (Avea)

Eğer bir Türk Telekom (Avea) abonesi iseniz ve sizi arayanın kim olduğunu merak ediyorsanız, öğrenmek için sorgulamak istediğiniz gsm numarasının başında sıfır olmadan numarayı 11855’e mesaj atarak veya 11855’i arayarak da belirli bir ücret karşılığında telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Numaradan İsim Sorgulama Türkcell

Eğer ki bir Türkcell abonesi iseniz ve gsm numarası kime aitarayan kim öğrenmek istiyorsanız numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Aynı zamanda 11832’yi arayarak da bu numara kimin öğrenmeniz mümkündir.

Numaradan İsim Sorgulama Vodafone

Şayet bir Vodafone abonesi iseniz numaradan isim bulmak için yapmanız gereken başında sıfır olmadan numarayı 7048’e kısa mesaj atmak veyahut da 11842 numaradan isim bulma servisini arayarak belirli bir ücret karşılığında  istediğiniz ya da sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Yukarıda tüm GSM Operatörleri üzerinden numaradan isim öğrenmek için yapmanız gerekleri anlattık. Dilerseniz şimdi de ücretsiz numara sorgulama yöntemlerini öğrenelim.

Ücretsiz numaradan isim, isimden numara sorgulama yöntemi

Facebook Kullanarak Cep Telefonu Numarası Kime Ait Olduğunu Bulmak

Dünyaca ünlü sosyal medya devi olan Facebook, Dünya üzerinde hemen herkes tarafından kullanılmaktadır ve  tercih edilmektedir. Bu sebeple de bu sosyal ağ üzerinde milyarlarca insanın kaydı bulunmaktadır. Aynı zamanda buraya kayıt olan kişilerin çoğuna yakını bu sosyal ağa telefon numarası bilgilerini de girmektedirler. Hal böyleyken Facebook üzerinden de numara sorgulayabilirsiniz.  Ancak kullanıcıların telefon numarasını gizlemesi durumunda bu yöntem işe yaramaz. Arama kutucuğuna sahibini merak ettiğiniz numarayı yazarak arama yaparsanız, bu sayede şayet hesap sahibi gizlenmemiş ise sahibinin profilini görebilirsiniz.

WhatsApp Kullanarak Telefon Numarasının Sahibini Öğrenmek

Bu yöntem için öncelikle bir akıllı telefona sahip olmanız ve akıllı telefonunuza Whatsapp uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Android, İos işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarınıza Google Play, Apple Store yada Andorid market üzerinden bu programı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sonrasında öğrenmek istediğiniz numarayı telefon rehberine kaydettikten sonra eğer ki numaranın sahibi de whatsapp uygulamasını kullanıyor ise uygulamadan numara sahibinin profiline girerek kişinin resmi ve ismi gibi bilgilere ulaşabilir ve arayanın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Google Arama Özelliğini Kullanarak Numara Sahibini Bulmak

Google dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Kişisel numaralar için bu yöntem pek kullanılmasa da firma numaraları gibi numaralar için bu yöntemi kullanabiliriz. İstediğimiz numarayı Google arama motorunda aratarak numaranın sahibini bulabiliriz.

Bunun gibi numaradan isim sorgulama yöntemleri arasında CIA uygulaması da yer almaktadır. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz CIA uygulamaları sayesinde online olarak kolaylıkla cep telefonunun sahibini öğrenebilirsiniz. Ancak güvenliğiniz için bu yöntemi tercih etmemenizi öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter